Tylko w ciągu pierwszych 9 miesięcy bieżącego roku w Powiatowym Urzędzie Pracy w Zawierciu złożono 1 600 oświadczeń o powierzeniu wykonywania pracy obywatelom Ukrainy. Dziś rozmawiamy z Ukrainką Iryną Muzychką (wymowa jej nazwiska to: “Muzyczka”) o tym, jak się żyje i pracuje w Zawierciu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest czwartek 24 października, wschód słońca nastąpił o 07:17, zachód będzie miał miejsce o 17:35. Dzień potrwa 10 godzin i 18 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

Studio Super, organizator koncertu zespołu IRA w Zawierciu, odwołał występ zaplanowany na niedzielę 27 października.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/kultura/koncert-zespolu-ira-w-zawierciu-odwolany-z-powodu-niewystarczajacego-zainteresowania/

W Szkole Podstawowej im. Ks. Stefana Joniaka w Niegowonicach w środę 23 października odbyło się zebranie sołeckie poświęcone głównie planom firmy Algas dotyczących budowy fermy drobiu w miejscowości Niegowonice. W zebraniu uczestniczyło około 150 osób, w tym burmistrz Łaz Maciej Kaczyński, radny sejmiku województwa śląskiego Rafał Porc i radny miejski z Łaz Krzysztof Furman. Spotkanie poprowadził sołtys Niegowonic Wiesław Ludwikowski.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/powiat/mieszkancy-niegowonic-przeciw-budowie-fermy-drobiu-zdjecia/

Podczas środowej Komisji Rolnictwa Leśnictwa i Ochrony Środowiska Rady Powiatu Zawierciańskiego starosta Gabriel Dors zaproponował utworzenie Centrum Usług Wspólnych.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/starosta-chce-utworzyc-centrum-uslug-wspolnych-zatrudnienie-w-starostwie-ma-pozostac-bez-zmian-audio/

24 października, 2019

Written by:

1 Comment

  • Łukasz

    24/10/2019

    Super bo ja nie 😀

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *