Towarzystwo Miłośników Ziemi Zawierciańskiej złożyło wniosek o włączenie jako strona w postępowanie dotyczące planów budowy instalacji do paliwa z odpadów RDF w Zawierciu. Prezes TMZZ był dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie. Przypomnijmy, w sierpniu został zakończony raport o oddziaływaniu na środowisko zlecony przez ZGK, we wrześniu prezydent Zawiercia i prezes ZGK ogłosili, że w mieście powstanie zakład do RDF, a na początku października prezydent Łukasz Konarski ogłosił konsultacje, w których zapytał mieszkańców o zdanie w tej sprawie. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

_

Około tysiąc podpisów przeciw RDF-owi w Zawierciu. W sierpniu powstał raport oddziaływania na środowisko, we wrześniu prezydent ogłosił budowę RDF, a w październiku zapytał mieszkańców, czy chcą inwestycji.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/okolo-tysiac-podpisow-przeciw-rdf-owi-w-zawierciu-w-sierpniu-powstal-raport-oddzialywania-na-srodowisko-we-wrzesniu-prezydent-oglosil-budowe-rdf-a-w-pazdzierniku-zapytal-mieszkancow-czy-chca/

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

2 listopada, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *