O udzieleniu wotum zaufania i absolutorium dla Łukasza Konarskiego,  długości trwania sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, kandydaturze Władysława Kosiniaka-Kamysza w wyborach prezydenckich, tegorocznej Juromanii i o innych kwestiach mówił w rozmowie z Pawłem Kmiecikiem Jacek Panek – prezes TMZZ i JOT.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest czwartek 25 czerwca, wschód słońca nastąpił o 04:31, zachód będzie miał miejsce o 20:58. Dzień potrwa 16 godzin i 27 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Od początku czerwca bieżącego roku w Zawierciu obowiązują nowe ceny za wodę i odbiór ścieków. Temat był omawiany w trakcie sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, która rozpoczęła się o godzinie 12:30 w środę 24 czerwca.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/wiedzieliscie-ze-od-7-czerwca-2020-r-za-wode-i-scieki-placimy-wiecej-temat-pojawil-sie-na-sesji-rady-miejskiej-w-zawierciu/

_

We wtorek 23 czerwca po godzinie 21:00 doszło do pożaru w garażu przy jednej z posesji w Zawierciu-Kromołowie. Pierwsza informacja, która dotarła do dyżurnych, dotyczyła wybuchu pieca.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zawiercie-kromolow-pozar-w-garazu-zdjecia/

_

We wtorek 16 czerwca Sąd Apelacyjny w Katowicach wydał wyrok w sprawie wznowienia postępowania dotyczącego Rolanda G., austriackiego prawnika, który we wrześniu 2018 roku spowodował wypadek na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Glinianej w Zawierciu. W wyniku zdarzenia bardzo poważnie ucierpiała młoda zawiercianka, Karolina Bebel.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/proces-w-sprawie-wypadku-w-ktorym-ucierpiala-karolina-bebel-ruszy-od-nowa-poniewaz-austriacki-prawnik-nie-wiedzial-o-zadnym-terminie-rozprawy/

_

W poniedziałek 22 czerwca prezydent Zawiercia ogłosił na swoim profilu na Facebooku oraz na profilu “Miasto Zawiercie”, że Prokuratura Rejonowa w Lublińcu umorzyła śledztwo w jego sprawie. Decyzja prokuratury została wydana 30 marca. Z kolei w środę 24 czerwca odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Zawierciu, w trakcie której radni będą głosowali w sprawie udzielenia wotum zaufania włodarzowi Zawiercia. W ubiegłym roku prezydent nie otrzymał wotum zaufania.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/sledztwo-w-sprawie-prezydenta-umorzone-taksowkarza-nie-zapytano-o-nagranie-bo-nalezalo-przypuszczac-ze-sam-o-tym-powie-brak-zgody-prokuratury-na-wglad-do-akt/

_

25 czerwca, 2020

Written by:

1 Comment

  • Medrzec

    29/06/2020

    Wybory pokazaly jak psl bardzo jest oderwany od rzeczywistosci czy to w Polsce czy u nas w Zawierciu wynik bliski zera

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *