Czy wójt Irządz zostanie uznany za winnego wykroczenia (nie należy mylić wykroczenia z przestępstwem, za które wójt mógłby stracić stanowisko), w której to sprawie sąd drugiej instancji podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji? Czy w gminie mówi się o zmianie proboszcza parafii św. Wacława w Irządzach? Na jakim etapie jest realizacja kompleksu rekreacyjnego w Irządzach? Na te i inne pytania odpowiadał włodarz gminy, Jan Molenda. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest środa 12 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:02, zachód będzie miał miejsce o 16:52. Dzień potrwa 9 godzin i 50 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W poniedziałek 10 lutego 2020 r. został zamknięta ul. Mrzygłodzka w związku z przebudową drogi wojewódzkiej nr 791 od DK 1 do DK 78.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/ulica-mrzyglodzka-w-zawierciu-zamknieta/

W środę 5 lutego Wojewódzki Sąd Administracyjny w Gliwicach wydał wyrok w sprawie pomiędzy byłą dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Zawierciu (PPP) Anną Paruzel-Zając, a Zarządem Powiatu Zawierciańskiego. Oto komentarz byłej dyrektor poradni w tej sprawie.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/oswiadczenie-bylej-dyrektor-poradni-psychologiczno-pedagogicznej-w-zawierciu-nikt-ze-mna-nie-rozmawial-starosta-byla-co-najmniej-jedna-rozmowa/

Wojewoda śląski wydał obwieszczenie o kwalifikacji wojskowej na terenie województwa śląskiego. Dotyczy ona m.in. mężczyzn urodzonych w 2001 roku oraz mężczyzn urodzonych w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/kwalifikacja-wojskowa-2020-w-powiecie-zawiercianskim-odbedzie-sie-w-kollataju/

12 lutego, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *