W ubiegłym tygodniu gościliśmy dyrektora zakładu poprawczego, w którym wychowanki i kadra nauczycielska szyją maseczki. Dziś posłuchajmy rozmowy z nauczycielkami I LO im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu, które również wolontaryjnie szyją maseczki. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu: 

_

Dziś jest poniedziałek 6 kwietnia, wschód słońca nastąpił o 06:08, zachód będzie miał miejsce o 19:21. Dzień potrwa 13 godzin i 13 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Grzegorz Kwiecień, przewodniczący osiedla Stawki w Zawierciu i radny Rady Miejskiej w Zawierciu poprzedniej kadencji, pisze i publikuje swoje wiersze w mediach społecznościowych. Jeden z nich dotyczy koronawirusa.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/przewodniczacy-osiedla-stawki-pisze-wiersze-jeden-z-nich-dotyczy-koronawirusa/

O 17:31 w niedzielę 5 kwietnia ministerstwo zdrowia wydało komunikat o aktualnej liczbie osób zakażonych koronawirusem. W ciągu doby – od 17:33 w sobotę – liczba ta wzrosła z 3 627 do 4 102.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/koronawirus-zmarly-94-osoby-prawie-500-nowych-zakazen-w-ciagu-24-godzin-3-nowe-w-gliwicach/

_

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu wydała komunikat dotyczący aktualnej sytuacji epidemiologicznej w naszym powiecie. Komunikat dotyczy stanu na godzinę 14:00 w niedzielę 5 kwietnia.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/zawiercianski-sanepid-sytuacja-epidemiologiczna-w-powiecie-zawiercianskim-stan-na-godz-1400-niedziele-5-kwietnia/

W niedzielę 5 kwietnia w programie “Pytanie na śniadanie” w TVP2 uczestniczył ks. Krzysztof Gryz, pochodzący z Zawiercia kapłan archidiecezji częstochowskiej, który prowadzi w mediach społecznościowych profil “Ewangelia #pokatolicku”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/ks-krzysztof-gryz-z-zawiercia-uczestniczyl-w-programie-pytanie-na-sniadanie-w-tvp2/

_

6 kwietnia, 2020

Written by:

1 Comment

  • Jacob

    06/04/2020

    Pogratulować 1LO inicjatywy. Może Pan redaktor zaprosi kogoś z Hufca ZHP Ziemi Zawierciańskiej? Harcerze też robią mnóstwo dobrego w ostatnim czasie. Pomagają z zakupami, szyją maseczki i inne… Chyba nie ma kogoś kto by o tym choćby pokatnie nie usłyszał?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *