W niedzielę 27 czerwca odbędzie się „Zawiercie na 5-tkę” – charytatywne wydarzenie sportowe, organizowane w związku ze zbiórką dla poszkodowanej w wypadku samochodowym Karoliny Bebel. Bieg i marsz nordic walking na dystansie 5 km, oprócz zbiórki, będą połączone z rodzinnym piknikiem. 

Karolina Bebel została ranna w wypadku samochodowym, do którego doszło we wrześniu 2018 roku. Kierowca innego samochodu nie zatrzymał się pomimo znaku „STOP” i wjechał na skrzyżowanie, uderzając w prawidłowo jadącą osobówkę. Zawiercianka po 9 miesiącach wybudziła się ze śpiączki, ale wymaga kosztownej rehabilitacji. Na pomoc Karolinie zostanie przeznaczonego 5 złotych z każdego pakietu startowego.

Bieg wystartuje na ul. Marszałkowskiej o godz. 11.00, a uczestnicy marszu nordic walking pół godziny później. Biuro zawodów będzie zlokalizowane około 1 km od startu, przy stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zawierciu (ul. Moniuszki 10), gdzie usytuowana będzie meta. Zaplanowano tam także dodatkowe atrakcje.

O godz. 10.00 wystartują biegi dla dzieci (5-6 lat – dystans 200 m, 7-10 lat – dystans 400 m, 11-15 lat – dystans 600 m). Zapisy na stadionie już od godz. 9.00. Nie zabraknie także strefy gastronomicznej, strefy relaksu, atrakcji dla dzieci oraz akcji charytatywnej – „Karolinie pomagamy, gdy się ruszamy”. Około godz. 13.00 wśród uczestników biegu i marszu rozlosowane zostaną nagrody od sponsorów.

Honorowymi patronami imprezy są prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz starosta zawierciański Gabriel Dors. Organizatorzy to Active Jura oraz OSiR Zawiercie.

Zapisy dostępne są pod TYM linkiem. Wydarzenie na Facebooku z kolei znajduje się TUTAJ.

MS
redakcja@radiozawiercie.pl
źródło: materiały prasowe

23 czerwca, 2021

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *