W poniedziałek 21 czerwca w Galerii “Stara Łaźnia” w Zawierciu odbył się tzw. finisaż wystawy „KAFKA – słowa i twarze”. Na uroczystości, oprócz kuratorów prof. Zbigniewa Bajka i Karoliny Kindler-Skowronek, obecni byli również prezydent Zawiercia Łukasz Konarski oraz autorzy części z prezentowanych prac. 

O genezie pomysłu na wystawę mówi jej kurator, prof. Zbigniew Bajek:

Z kolei kurator Galerii “Stara Łaźnia” w Zawierciu, Karolina Kindler-Skowronek, podkreśla, że jest to znaczące wydarzenie dla instytucji:

Kurator Karolina Kindler-Skowronek mówi także o swojej pracy, która również stała się częścią ekspozycji:

Sam finisaż rozpoczął się krótkim wstępem kurator galerii, podczas którego nakreśliła ona cel wystawy. Następnie głos zabrał prezydent Łukasz Konarski, który podziękował kuratorom oraz wszystkim obecnym za stworzenie takiej wystawy i udział w niej. Później prof. Zbigniew Bajek opowiedział nie tylko o samej wystawie, ale także o ćwiczeniach ze studentami, które stały się podstawą do rozważenia jej idei, a także wymienił obecnych na finisażu autorów, biorących w niej udział. Sama wystawa obejmuje prace 53 polskich i zagranicznych artystów, którzy wykonali ok. 100 portretów. Wystawę „KAFKA – słowa i twarze” będzie można oglądać do czwartku 24 czerwca.

MS
redakcja@radiozawiercie.pl

 

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *