O pięknie, sztuce, pięknie w sztuce i happeningu artystycznym zaplanowanym na sobotę 19 października mówiła Katarzyna Iłyszyn z Pracowni Plastycznej TuArt z Zawiercia, nasz dzisiejszy Gość Dnia Radia Zawiercie. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest wtorek 15 października, wschód słońca nastąpił o 07:02, zachód będzie miał miejsce o 17:53. Dzień potrwa 10 godzin i 52 minuty.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W piątek 11 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie z Dominiką Smoleń.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/kultura/spotkanie-autorskie-z-dominika-smolen-w-zawiercianskiej-bibliotece-audio-zdjecia/

W piątek przed wyborami informowaliśmy o tym, że grupa radnych z Koalicji Obywatelskiej oraz komitetu Zdrowy Powiat-Zdrowa Gmina złożyła wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu Zawierciańskiego w sprawie kopalni.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-piatek-nadzwyczajna-sesja-rady-powiatu-w-sprawie-kopalni-w-porzadku-obrad-dyskusja-z-udzialem-mieszkancow/

Poseł na Sejm RP VII i VIII Anna Nemś (Platforma Obywatelska) nie weszła do parlamentu nowej kadencji. Do tej pory Zawiercie reprezentowały dwie posłanki: Anna Nemś i Danuta Nowicka (która została posłanką w grudniu 2018 roku po wygaśnięciu mandatu posła PiS Dariusza Starzyckiego, który został wicemarszałkiem województwa śląskiego).

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/anna-nems-po-poza-parlamentem-kadencji-2019-2023-dotychczas-zawiercie-reprezentowaly-dwie-poslanki-do-sejmu-weszla-jedna-danuta-nowicka-pis/

W poniedziałek 14 października odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej w Zawierciu. W sesji uczestniczyło 18 radnych, sesja trwała 3 minuty.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/za-nami-sesja-nadzwyczajna-rady-miejskiej-w-zawierciu-radni-jednoglosni-przeciw-kopalni-zdjecia/

15 października, 2019

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *