Czy pandemia koronawirusa wpłynie na plany budowy linii kolejowych łączących przyszły Centralny Port Komunikacyjny z resztą Polski? Czy pod wpływem pandemii zmienią się zwyczaje komunikacyjne pasażerów? Na te i inne pytania odpowiadał Konrad Majszyk – dyrektor komunikacji i PR oraz rzecznik Centralnego Portu Komunikacyjnego Sp. z o.o. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest wtorek 12 maja, wschód słońca nastąpił o 04:59, zachód będzie miał miejsce o 20:18. Dzień potrwa 15 godzin 19 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

W poniedziałek 11 maja odbyła się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Zawierciu. Celem jej zwołania były zmiany w budżecie i wieloletniej prognozie finansowej dotyczące m.in. otrzymanej dotacji na rozbudowę żłobka miejskiego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/radna-do-prezydenta-o-sprzedazy-dzialek-przez-zgk-prezydent-mysle-ze-to-jakas-pomylka/

O sprawie napisał portal zawiercie.naszemiasto.pl – do zawierciańskiego starostwa wpłynął wniosek gminy Zawiercie o pozwolenie na przebudowę budynku dawnej synagogi przy ul. Marszałkowskiej 41 w Zawierciu.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zawiercie-zlozylo-wniosek-o-pozwolenie-na-przebudowe-dawnej-synagogi-przy-ul-marszalkowskiej/

_

W poniedziałek 23 marca Urząd Miejski w Zawierciu ogłosił program pomocy dla zawierciańskich przedsiębiorców. 14 kwietnia zapytaliśmy, ile wniosków wpłynęło w jego ramach. W piątek 24 kwietnia urząd poinformował o liczbie wniosków, więc kilka dni później dopytaliśmy, jaka pomoc została do tej pory przyznana. Ponownie w piątek 8 maja magistrat stwierdził, że już odpowiedział na to pytanie.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/jaka-pomoc-otrzymali-przedsiebiorcy-od-urzedu-miejskiego-w-zawierciu-zapytalismy-um-na-razie-nie-powie/

_

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *