Na czwartkowej konferencji premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie nowych obostrzeń w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem na terenie całego kraju. Obostrzenia będą obowiązywały od soboty 17 października i obejmować mają m.in. wprowadzenie stref czerwonych we wszystkich dużych miastach oraz ograniczeń w funkcjonowaniu lokali gastronomicznych i ograniczenia liczby osób podczas zgromadzeń w strefach żółtych.

Zapytaliśmy mieszkańców Zawiercia, jakie jest ich zdanie na temat nowych obostrzeń. Jak się okazuje, mają oni co do tego mieszane odczucia:

_

Nowe obostrzenia podyktowane są zwiększającą się dobową liczbą zakażeń na terenie kraju. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia w ciągu ostatnich dwudziestu czterech godzin liczba ta urosła o 8099 przypadków. Z powodu COVID-19 zmarło 7 osób, natomiast z powodu współistnienia zakażenia z innymi schorzeniami zmarły 84 osoby. Łącznie w Polsce zakażone są 149 903 osoby. Zmarło do tej pory 3308 osób. Pełną listę obostrzeń i czerwonych stref zamieściliśmy na stronie zawiercianskie.pl.

MS
Fot.: Ministerstwo Zdrowia

16 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *