Koło przyrodniczo – ekologiczne działające w Szkole Podstawowej w Kroczycach, bierze udział w V edycji programu „BYĆ JAK IGNACY”. Organizatorem programu jest Fundacja im. Ignacego Łukasiewicza, zaś honorowy patronat nad nim objął Minister Edukacji Narodowej.

W tym roku akcja odbywa się pod hasłem „Nauka to przyszłość”. Program ma zachęcić dzieci do zdobywania wiedzy w takich dziedzinach, jak energia, ekologia, transport oraz technologie przyszłości. Poza zdobyciem nowej wiedzy członkowie koła wykonują ciekawe eksperymenty naukowe. Więcej informacji na temat programu znajduje się na stronie: https://bycjakignacy.pl/

Celem programu jest popularyzacja polskiej nauki oraz pielęgnowanie pamięci o wybitnych, polskich naukowcach. Wierzymy, że nauka może zmienić świat, a wynalazki pomagają ludziom żyć lepiej. Doskonałym przykładem jest postać naszego patrona Ignacego Łukasiewicza – wielkiego, polskiego wynalazcy, pioniera przemysłu naftowego nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Program skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (klas I-VIII). To właśnie im najbardziej potrzebne są dobre przykłady, na których mogą się wzorować w swoim codziennym życiu. Wzorce pełne odwagi, budujące przekonanie, że warto wierzyć we własne siły i marzenia. Nauczyciele zapisani do programu otrzymują scenariusze zajęć dla wybranej grupy wiekowej: klas I-III lub IV-VIII. Dostępne będą cztery scenariusze – każdy dotyczyć będzie jednego zagadnienia. W każdym scenariuszu znajdują się cztery opracowane lekcje.

redakcja@zawiercianskie.pl

27 listopada, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *