Żeby wziąć udział w 7. Jurajskim Festiwalu Fotograficznym, który odbędzie się pod koniec lutego w Lgocie Murowanej i o którym mówił Krzysztof Popiół, środowy Gość Dnia Radia Zawiercie, wystarczy lubić robić zdjęcia. Nie trzeba mieć nawet aparatu – ten można wypożyczyć w trakcie festiwalu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest środa 15 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:38, zachód będzie miał miejsce o 16:05. Dzień potrwa dokładnie 8 godzin 27 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W niedzielę 12 stycznia w całej Polsce (a także poza jej granicami) odbywał się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pogranicze Paintball Team po raz kolejny wspomógł WOŚP. 

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/28-final-wosp-z-pogranicze-paintball-team-zdjecia/

We wtorek 14 stycznia odbyła się XVI Sesja Rady Powiatu Zawierciańskiego. Uczestniczyło w niej 20 radnych (nie było: Karola Hadrycha, Marii Milejskiej i Zbigniewa Roka), Poseł na Sejm RP Waldemar Andzel (PiS) oraz radny Sejmiku Województwa Śląskiego Rafał Porc (SLD). W trakcie sesji 13 radnych zagłosowało „za” a 7 wstrzymało się od głosu w głosowaniu w sprawie budżetu powiatu zawierciańskiego na 2020 rok.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/sesja-rady-powiatu-budzet-powiatu-przyjety-13-radnych-za-7-wstrzymalo-sie-od-glosu-dlaczego-audio-zdjecia/

We wtorek 14 stycznia przed Sądem Okręgowym w Częstochowie odbyła się rozprawa odwoławcza dotycząca Rolanda G., austriackiego prawnika, który spowodował wypadek we wrześniu 2018 roku w Zawierciu. W jego wyniku bardzo poważnie ucierpiała zawiercianka Karolina Bebel, która przez wiele miesięcy po wypadku była w śpiączce i do dziś jest częściowo sparaliżowana.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/sad-okregowy-w-czestochowie-utrzymal-w-mocy-wyrok-zawiercianskiego-sadu-w-sprawie-rolanda-g-audio/

15 stycznia, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *