Zbliżają się dni, w których trochę zapomnimy o codziennym zgiełku i odwiedzamy groby naszych bliskich. O tych dniach opowiedział środowy Gość Dnia Radia Zawiercie ks. Adam Dróżdż – wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest środa 30 października, wschód słońca nastąpił o 06:27, zachód będzie miał miejsce o 16:24. Dzień potrwa dokładnie 9 godzin i 57 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W poniedziałek 28 października odbyła się sesja Rady Miasta Poręba, a we wtorek 29 października – sesja Rady Miasta i Gminy Ogrodzieniec. W ich trakcie przyjęto uchwały w sprawie wyrażenia stanowczego sprzeciwu wobec lokalizacji kopalni oraz eksploatacji złóż cynku i ołowiu na terenie tych gmin.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/powiat/jedna-radna-zaglosowala-przeciw-bo-jest-przeciw-kopalni-uchwaly-rad-miasta-przeciw-kopalni-w-poniedzialek-poreba-we-wtorek-ogrodzieniec/

“Czy jest Pani/Pan za budową kopalni cynku i ołowiu? Dlaczego?” – z takim pytaniem zwróciliśmy się do mieszkańców Zawiercia i regionu. Posłuchajcie odpowiedzi.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/sonda-uliczna-co-mieszkancy-mysla-o-budowie-kopalni-cynku-i-olowiu-audio/

30 października, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *