Tegoroczna piesza pielgrzymka z Zawiercia na Jasną Górę potrwa nie dwa lub trzy dni, lecz jeden dzień. Przez koronawirusa. O tym, co w pielgrzymowaniu COVID-19 zmienił, a co nie, mówił ks. Adam Dróżdż, wikariusz parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu i kierownik pielgrzymki. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest poniedziałek 27 lipca, wschód słońca nastąpił o 05:02, zachód będzie miał miejsce o 20:34. Dzień potrwa 15 godzin i 32 minuty.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

W niedzielę 26 lipca na Placu św. Jana Pawła II w Zawierciu odbył się happening “Ułaskawienie Nubii”. Jej organizatorem był Sebastian Tomczak.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-zawierciu-odbyl-sie-happening-ulaskawienie-nubii-wideozdjecia/

_

Zapraszamy na cykl recenzji filmów emitowanych w Miejskim Ośrodku Kultury “Centrum” w Zawierciu.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/kultura/film-cos-sie-konczy-cos-zaczyna-w-zawiercianskim-mok-u-recenzja/

_

W niedzielę 26 lipca w parku przy ul. Przyjaźni w Zawierciu-Blanowicach odbyła się krótka uroczystość w ramach obchodów 105-lecia nadania praw miejskich Zawierciu.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/blanowickie-obchody-105-lecia-zawiercia-posadzenie-symbolicznego-drzewka-i-wspolne-zdjecie-mieszkancow-audiozdjecia/

_

redakcja@zawiercianskie.pl

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *