O zmianach w świętowaniu uroczystości Bożego Ciała wywołanych pandemią, wierze i zaangażowaniu religijnym młodych ludzi, a także o filmie “Zabawa w chowanego” braci Sekielskich mówił na antenie Radia Zawiercie ks. Andrzej Witek. Rozmawiał Paweł Kmiecik. 

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest piątek 12 czerwca, wschód słońca nastąpił o 04:30, zachód będzie miał miejsce o 20:53. Dzień potrwa 16 godzin i 23 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

W wakacje 2020 roku w Zawierciu mają rozpocząć się zdjęcia do filmu kinowego. Poinformowała o tym Filmo Krętka Karoliny Szlamy, producentki filmowej pochodzącej z Zawiercia.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-zawierciu-bedzie-krecony-film-kinowy-z-gwiazdorska-obsada-producenci-szukaja-mieszkania-z-lat-70-tych/

_

W 2020 roku w całej archidiecezji częstochowskiej, na terenie której znajduje się Zawiercie, procesje Bożego Ciała odbywają się nie ulicami miejscowości tylko wokół kościołów.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/boze-cialo-w-zawierciu-w-tym-roku-roku-procesje-tylko-wokol-kosciolow-zdjecia/

_

Prawdopodobnie pod koniec sierpnia 2020 roku zostanie otwarty Park Handlowy “Rynek” przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu (koło Lidla).

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/kiedy-otwarcie-parku-handlowego-rynek-w-zawierciu-znamy-prawdopodobny-termin/

_

 

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *