Rozmowa z prezydentem Zawiercia miała dotyczyć głównie ul. Marszałkowskiej, możliwości przeprowadzenia zdalnych obrad komisji i sesji oraz traktowania pracowników urzędu i jednostek. Dotyczyła również mediów lokalnych. Posłuchajcie. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest wtorek 28 kwietnia, wschód słońca nastąpił o 05:23, zachód będzie miał miejsce o 19:57. Dzień potrwa 14 godzin i 34 minuty.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

W minioną sobotę redakcja Mediów Zawierciańskich otrzymała filmik, na którym widać, jak na polach przy wysypisku znajduje się mnóstwo śmieci. Z kolei kilkanaście dni wcześniej dotarło do nas zdjęcie przedstawiające wysypany na pobocze ul. Podmiejskiej gruz z odpadami komunalnymi. W tej chwili jest już posprzątane.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/informacje-od-czytelnikow-smieci-z-zawiercianskiego-wysypiska-rozwiane-po-polach-a-na-poboczu-gruz-z-odpadami-wideo-zdjecia/

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia w wieczornym komunikacie wydanym w poniedziałek 27 kwietnia liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła o 141. 11 osób pochodzi z województwa śląskiego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/koronawirus-zmarly-kolejne-23-osoby-polska-11-902-562-11-nowych-zakazen-w-woj-slaskim/

_

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu po godzinie 14:00 w poniedziałek 27 kwietnia wydała komunikat w sprawie aktualnej sytuacji epidemiologicznej w powiecie zawierciańskim.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/zawiercianski-sanepid-nowe-zakazenia-w-zawierciu-gminie-ogrodzieniec-i-gminie-lazy/

_

Starosta zawierciański Gabriel Dors zwrócił się do Rady Miejskiej w Zawierciu o wyrażenie zgody na wypowiedzenie warunków pracy i płacy radnego Pawła Kaziroda, który pracuje w Starostwie Powiatowym w Zawierciu. 

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-listopadzie-2019-radna-z-po-zwolniono-ze-spolki-miejskiej-teraz-radny-z-po-zatrudniony-w-starostwie-ma-miec-pensje-nizsza-o-okolo-polowe-starosta-protestuje-przeciwko-laczeniu-tych-dwoch-spraw/

_

28 kwietnia, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *