Jaka była i jaka jest opinia burmistrza Łaz Macieja Kaczyńskiego na temat planów budowy kopalni cynku i ołowiu? Dlaczego nie uczestniczył w pełnym emocji spotkaniu w czwartek 3 października, na które przyszło  około 400 osób? Te i inne pytania zadaliśmy włodarzowi Łaz, który we wtorek był Gościem Dnia Radia Zawiercie. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest wtorek 8 października, wschód słońca nastąpił o 06:51, zachód będzie miał miejsce o 18:08. Dzień potrwa 11 godzin i 17 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

Do wyborów parlamentarnych pozostało kilka dni. W ramach kampanii wyborczej od wielu tygodni przy większości głównych ulic pojawiają się banery z wizerunkami kandydatów na posłów i senatorów. Policzyliśmy, ile takich banerów znajduje się na głównych ulicach Zawiercia.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/ile-jest-w-zawierciu-banerow-wyborczych-policzylismy/

Rada Miasta i Gminy Łazy przeciw kopalni cynku i ołowiu. W poniedziałek w Miejskim Ośrodku Kultury w Łazach odbyła się sesja nadzwyczajna, podczas której łazowscy radni jednogłośnie i przy pełnym składzie przyjęli uchwałę w sprawie wyrażenia sprzeciwu wobec lokalizacji, budowy kopalni i wydobycia cynku i ołowiu na terenie gminy Łazy.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/powiat/rada-miejska-w-lazach-jednoglosnie-przeciwko-planom-budowy-kopalni-cynku-i-olowiu-audio-zdjecia/

W piątek 11 października w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Zawierciu odbędzie się spotkanie autorskie z Dominiką Smoleń.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/kultura/spotkanie-autorskie-z-dominika-smolen-w-zawiercianskiej-bibliotece-plakat/

8 października, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *