O zbiórce finansowej na nowy wóz strażacki oraz o działalności pożarniczej i pomocy mieszkańcom Poręby w czasie pandemii koronawirusa mówił prezes OSP Poręba – Marcin Darocha. Rozmawiał Paweł Kmiecik. Zachęcamy do wsparcia ZBIÓRKI.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest poniedziałek 4 maja, wschód słońca nastąpił o 05:12, zachód będzie miał miejsce o 20:06. Dzień potrwa 14 godzin i 54 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Ministerstwo zdrowia, biuro prasowe wojewody śląskiego i wojewódzki sanepid wydały około godziny 13:00 w niedzielę 3 maja komunikat o aktualnej liczbie osób zmarłych i zakażonych koronawirusem w Polsce. Dane dotyczą minionych 24 godzin. Poza majówką komunikaty są wydawane codziennie rano o 10:00 i o 17:30.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/koronawirus-2-kolejne-zakazenia-w-zawierciu-130-w-woj-slaskim-318-w-polsce-we-wroclawiu-zmarl-49-latek/

Fundacja Media Zawierciańskie zaprasza na wydarzenie online – już w najbliższy piątek 8 maja o godzinie 18:00 na antenie internetowego Radia Zawiercie oraz na Facebooku Radio Zawiercie odbędzie się Kulturalny Wieczór Radia Zawiercie.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-piatek-8-maja-zapraszamy-na-kulturalny-wieczor-radia-zawiercie-plakat/

_

Jednym z głównych tematów omawianych podczas sesji Rady Miejskiej w Zawierciu w czwartek 30 kwietnia był temat schroniska. Obiekt istnieje od ponad 5 lat (znajduje się tuż przy wysypisku śmieci w Zawierciu). Do niedawna właściciele wyrażali chęć zakupu terenu i rozbudowy swojego obiektu. Od wielu miesięcy na terenie schroniska fruwają śmieci z wysypiska i unosi się pył. Prezydent Zawiercia poinformował na sesji, że właściciele rozważają przeniesienie swojego obiektu.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/prezydent-na-sesji-do-rady-i-przewodniczacej-wysoki-sadzie-pani-prokurator-dyskusja-o-schronisku-najpierw-sie-utrudnia-dzialalnosc-zatruwa-sie-tym-zatruwa-sie-tamtym-a-pozniej-rozmaw/

_

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *