Ciąg dalszy tematu Ryneczku. W środę 12 lutego odbyło się trójstronne spotkanie o przyszłości targowiska na Żabkach pomiędzy władzami miasta, przedstawicielami kupców i firmy Zawiks administrującej Ryneczkiem. Nic jeszcze nie ustalono, a kolejne spotkanie ma się odbyć za kilka dni. O czym było spotkanie i co zrobić, żeby na Ryneczku było lepiej mówił Marek Kijas, przewodniczący związków zawodowych w Hucie CMC Poland Sp. z o.o. w Zawierciu, który to związek ma 100% udziałów w firmie Zawiks. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest czwartek 13 lutego, wschód słońca nastąpił o 07:00, zachód będzie miał miejsce o 15:53. Dzień potrwa dokładnie 9 godzin i 53 minuty.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W czwartek 12 lutego Urząd Miejski w Zawierciu opublikował na swojej stronie internetowej informację o zaplanowanych na piątek 14 lutego konsultacjach społecznych.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-walentynki-o-1800-przy-ul-marszalkowskiej-odbeda-sie-konsultacje-spoleczne-w-sprawie-zagospodarowania-budynku-dawnej-synagogi-plakat/

W środę 12 lutego na Facebooku Miasta Zawiercie opublikowano informację dotyczącą Anny Nemś, zawierciańskiej posłanki w latach 2011-2019.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/urzad-miejski-w-zawierciu-dzisiaj-pani-anna-nems-powinna-podjac-prace-ale-tego-nie-zrobila/

W środę 12 lutego odbył się kolejny mecz zawierciańskiej drużyny siatkarskiej w PlusLidze w ramach europejskiego Pucharu Challenge. Spotkanie Spor Toto Ankara – Aluron Virtu CMC Zawiercie zakończyło się wynikiem 25:18, 21:25, 25:21 i 15:13.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/sport/spor-toto-ankara-aluron-virtu-cmc-zawiercie-koniec-europejskiej-przygody/

Firma Master Management Group, która zamierza wybudować Galerię Handlową “Brama Jury” przy wyjeździe z Zawiercia w kierunku Poręby poinformowała, że w obiekcie ma powstać restauracja KFC.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/kfc-w-zawierciu-informuje-o-tym-inwestor-galerii-handlowej-brama-jury/

2 Comments

 • Mieszkaniec

  13/02/2020

  Ludzie uciekają z tego związku ,kłamstwa Kijasa nie mają granic. Chce Kijas do emerytury dojechać jako przewodniczący,nic nie robi dla związkowców,wypisują się z tego bajzlu.

 • Przemko

  15/02/2020

  By mieszkańcy mieli fajny ryneczek, a Kijas i świta pełne kieszenie. Bardziej fałszywego człowieka nie znam jakim jest kijas.
  Tylko o kasę mu chodzi, członkowie rady firmy Zawiks to jego świta są to pracownicy CMC oraz najbliżsi członkowie związku zawodowego MSNZZ Pracowników przy CMC.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *