Ciąg dalszy sprawy planów kanadyjskiej firmy Rathdowney dotyczących budowy kopalni cynku i ołowiu w regionie Zawiercia. Protesty mieszkańców, rosnąca w tysiące członków internetowa grupa przeciwników wobec kopalni oraz kolejne sesje nadzwyczajne rad miasta w regionie powodują, że emocji wokół tematu jest coraz więcej. Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Mariusz Golenia, radny Rady Miejskiej w Zawierciu i wiceprezes Stowarzyszenia “Nie dla kopalni cynku i ołowiu”. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest środa 9 października, wschód słońca nastąpił o 06:52, zachód będzie miał miejsce o 18:06. Dzień potrwa 11 godzin i 14 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W sobotę 5 października na Facebooku powstała grupa “NIE DLA KOPALNI CYNKU I OŁOWIU NA JURZE!”. W ciągu kilkudziesięciu godzinach jej istnienia do grupy przyłączyło się 6,5 tys. osób.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-czwartek-kolo-mok-u-odbedzie-sie-protest-przeciw-kopalni-zaangazowala-sie-rowniez-mlodziezowa-rada-miasta/

W poniedziałek 14 października odbędzie się sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Zawierciu, początek o godzinie 17:00.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/rada-miejska-w-zawierciu-podejmie-uchwale-w-sprawie-sprzeciwu-wobec-planow-lokalizacji-budowy-kopalni-oraz-eksploatacji-cynku-i-olowiu/

9 października, 2019

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *