Komentarz do lutowej sesji Rady Miejskiej w Zawierciu, planów budowy nowych linii kolejowych w ramach CPK i… koronawirusa. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest piątek 6 marca, wschód słońca nastąpił o 06:16, zachód będzie miał miejsce o 17:31. Dzień potrwa 11 godzin i 15 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

Kino Helios w Dąbrowie Górniczej przedstawia repertuar na najbliższy tydzień od piątku 6 marca do czwartku 12 marca.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/kultura/helios-dabrowa-gorn-zaproszenie-nowosci-filmowe-6-12-marzec-material-partnera/

Trwa budowa Parku Handlowego “Rynek” przy ul. Obrońców Poczty Gdańskiej w Zawierciu. Według informacji ze strony internetowej inwestora obiekt ma zostać oddany do użytku w drugiej połowie 2020 roku (kilka tygodni temu informowano o zakończeniu budowy w trzecim kwartale bieżącego roku).

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/trwa-budowa-parku-handlowego-rynek-w-zawierciu-obiekt-ma-powstac-w-drugiej-polowie-2020-roku/

_

W niedzielę 8 marca 2020 roku w jednym z obwodów wyborczych w gminie Szczekociny odbędą się wybory uzupełniające do Rady Miasta i Gminy Szczekociny. Jest to efektem wygaśnięcia mandatu byłego przewodniczącego rady w związku z orzeczonym przez sąd złożeniem przez niego nieprawdziwego oświadczenia lustracyjnego (zatajenia bycia “tajnym współpracownikiem” za czasów PRL).

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/powiat/w-szczekocinach-w-niedziele-wybory-uzupelniajace-do-rady-miasta/

Również w środę 4 marca odbyło się spotkanie w Kroczycach w sprawie planów budowy linii kolejowych do mającego powstać Centralnego Portu Komunikacyjnego. W spotkaniu w Szkole Podstawowej przy ul. Sienkiewicza uczestniczył m.in. wójt gminy Stefan Pantak i łącznie 205 osób.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/kroczyce-ponad-200-osob-przeciw-nowym-liniom-kolejowym-do-cpk-padl-pomysl-utworzenia-stowarzyszenia-przeciw-torom-na-jurze-zdjecia/

_

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *