MSWŚ to Młodzieżowy Sejmik Województwa Śląskiego. Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był jedyny zawierciański radny w tym sejmiku – Miłosz Łągiewka. Na co dzień członek Zawierciańskiego Forum Młodzieży, a także wiceprzewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie zakończonej niedawno kadencji MRMZ. Dużo skrótowców, ale temat prosty: młodzi w Zawierciu. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest wtorek 10 grudnia, wschód słońca nastąpił o 07:30, zachód będzie miał miejsce o 15:38. Dzień potrwa dokładnie 8 godzin i 8 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

W poniedziałek 9 grudnia radni Rady Miejskiej w Zawierciu większością 9 głosów “za” wobec 7 “przeciw” i 2 wstrzymujących się od głosu przyjęli uchwałę w sprawie ustalenia stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/radni-zdecydowali-od-1-lutego-2020-r-podwyzki-cen-wywozu-smieci-z-12-na-195-zl-segregowane-i-25-na-585-zl-niesegregowane/

Miasto Zawiercie przystąpiło do programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego osoby fizyczne mogą otrzymać dofinansowanie na wymianę starych źródeł ciepła (pieców i kotłów na paliwa stałe) oraz zakup i montaż nowych źródeł ciepła, spełniających wymagania programu; docieplenie przegród budynku; wymianę stolarki okiennej i drzwiowej; instalację odnawialnych źródeł energii – OZE – (kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznej); a także montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła.

Więcej  informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/chcesz-dostac-dotacje-na-wymiane-pieca-lub-wymiane-okien-i-drzwi-we-wtorek-17-grudnia-spotkanie-o-programie-czyste-powietrze/

10 grudnia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *