O powodach zaangażowania się Młodzieżowej Rady Miasta Zawiercie w protest przeciw kopalni cynku i ołowiu oraz o podsumowaniu właśnie kończącej się dwuletniej kadencji MRM mówiła Natalia Kawka, przewodnicząca młodzieżowej rady. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest piątek 11 października, wschód słońca nastąpił o 06:55, zachód będzie miał miejsce o 18:01. Dzień potrwa 11 godzin i 6 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

Dziś po godzinie 8:00 na parkingu przy Starostwie Powiatowym w Zawierciu odbył się kilkuminutowy briefing prasowy z udziałem szefa rządu i parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości naszego okręgu wyborczego, podczas którego Morawiecki mówił o funduszu stu obwodnic, w którym ma się znaleźć obwodnica Poręby i Zawiercia.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/premier-morawiecki-w-zawierciu-obwodnica-poreby-i-zawiercia-to-jedna-z-najwiekszych-obwodnic-ktore-bedziemy-budowali-audio-zdjecia/

Podpisanie przez przedstawicieli Łaz, Ogrodzieńca, Poręby i Zawiercia petycji przeciw kopalni i kilkusetosobowy protest mieszkańców – to formy sprzeciwu wobec planów budowy kopalni cynku i ołowiu w naszym regionie, które miały dziś miejsce w Zawierciu.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/kilkaset-osob-protestowalo-przeciw-planom-budowy-kopalni-cynku-i-olowiu-audio-zdjecia/

W czwartek 10 października o 11:00 w zawierciańskim biurze poselskim Danuty Nowickiej rozpoczęła się konferencja prasowa z udziałem polityków Prawa i Sprawiedliwości – posłanki Danuty Nowickiej, starosty Gabriela Dorsa, przewodniczącej rady powiatu Małgorzaty Benc oraz przewodniczącej rady miejskiej Beaty Chawuły.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zawiercianski-pis-my-i-nasi-poslowie-bylismy-jestesmy-i-bedziemy-przeciw-kopalni-cynku-i-olowiu-konferencja-prasowa/

11 października, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *