Liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie, w związku z czym należy w jeszcze większym stopniu dbać o swoje bezpieczeństwo. Pomóc w tym może m.in. “Kwarantanna domowa” – aplikacja stworzona dla ludzi przechodzących kwarantannę, której zadaniem jest ułatwienie i usprawnienie przeprowadzenia obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. 

Program umożliwia potwierdzenie miejsca, w którym aktualnie przebywamy, podstawową ocenę stanu zdrowia i bezpośrednie zgłoszenie zagrożenia. Ułatwia też zaopatrzenie w najpotrzebniejsze artykuły osobom, które nie mają możliwości zrobić tego samodzielnie. Informacje na temat tego, czym dokładnie jest aplikacja, zebrał nasz reporter, Michał Siciński:

_

Reporter Michał Siciński wyjaśnia także, w jaki sposób można pobrać i zainstalować aplikację:

_

Aplikacja “Kwarantanna domowa” została pierwotnie stworzona już w marcu, kiedy to koronawirus po raz pierwszy stał się w Polsce realnym zagrożeniem. Teraz jednak, w związku z rosnącą liczbą zakażeń w ostatnim czasie, przypominają o niej różne instytucje, w tym policja w Zawierciu. Od 1 kwietnia 2020 r. korzystanie z aplikacji jest obowiązkowe dla osób objętych kwarantanną. Co ważne, aplikacja przeznaczona jest wyłącznie dla tej grupy. Szczegółowe informacje na jej temat znaleźć można na stronie www.gov.pl.

MS
Fot.: gov.pl

19 października, 2020

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *