Na terenie Szpitala Powiatowego w Zawierciu znajduje się pacjent, u którego prawdopodobne jest wystąpienie koronawirusa.

O sprawie powiadomił nas czytelnik.

Witam. SOR w zawierciańskim szpitalu zamknięty, wszystko na POZ jest wysyłane prócz karetek, ludzie mówią, że wiozą osobę z koronowirusem. Możecie potwierdzić tę informację – napisał czytelnik.

Z nieoficjalnych ale potwierdzonych informacji (wcześniej przekazywanych przez przedstawiciela szpitala, który jednak nie chce, aby informacje cytować pod jego nazwiskiem) wynika, że na terenie szpitala, w pojeździe medycznym, znajduje się pacjent z podejrzeniem koronawirusa. Pochodzi on ze statku stojącego u wybrzeży Japonii, gdzie stwierdzono wiele zachorowań na tę chorobę.

Pacjent został przetransportowany specjalnym samolotem najpierw do Warszawy, później do Pyrzowic, a następnie do Zawiercia.

O dalszym losie pacjenta zdecyduje koordynator wojewódzki ds. zakaźnych w konsultacji z dyrekcją szpitala. Z nieoficjalnych informacji wynika, że Szpital Powiatowy w Zawierciu nie jest gotowy na przyjęcie pacjenta z podejrzeniem koronawirusa.

Nie posiadamy potwierdzonej informacji o tym, jakiej narodowości jest pacjent. Prawdopodobnie jest to Polak.

Kolejne informacje będą podawane pod niniejszym wpisem. Niektóre będą uzupełniane, inne – weryfikowane.

AKTUALIZACJA: 21 lutego, 19:31
Wciąż trwa oczekiwanie na decyzję o dalszym losie pacjenta.

Nie udzielamy informacji ze względu na ochronę danych pacjenta – informacje – przekazał rzecznik szpitala.

AKTUALIZACJA: 21 lutego, 20:11
Rzecznik szpitala nie chce ujawnić żadnych informacji na temat pacjenta z podejrzeniem koronawirusa.

AKTUALIZACJA: 21 lutego, 21:41
Pacjent po odbyciu kwarantanny i wykluczeniu w badaniach koronawirusa został zwolniony że statku Diamond Princess i wrócił do Polski. Podróżował z Warszawy do Pyrzowic i tam źle się poczuł. Został zabrany przez karetkę pogotowia do najbliższego szpitala wobec miejsca, w którym się znajdował.

AKTUALIZACJA: 21 lutego, 22:13

Informacja dot. wdrożenia procedury profilaktycznej w związku z ryzykiem pojawienia się w Polsce koronawirusa

Dziś, tj. 21 lutego 2020 r. do Szpitala Powiatowego w Zawierciu trafił pasażer podróżujący tranzytem z Chin do Polski. Mężczyzna ten podczas odprawy na lotnisku w Pyrzowicach zgłosił służbom medycznym, że wrócił z Chin i chciałby się profilaktycznie przebadać. W związku z tym został przewieziony do szpitala w Zawierciu.

W szpitalu wdrożono wszystkie zasady postępowania epidemiologicznego i medycznego w związku z ryzykiem pojawienie się na terenie Polski nowego koronawirusa (SARS-CoV-2).

1. Pacjent został hospitalizowany na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym z zapewnieniem warunków izolacji oddechowej i ścisłego reżimu sanitarnego.
2. Personel medyczny mający bezpośrednią styczność z osobą podejrzaną, w tym lekarze konsultujący, zostali zabezpieczeni w środki ochrony indywidualnej jednorazowego użycia.
3. Wstrzymano odwiedziny na oddziałach:
– Obserwacyjno-Zakaźnym z Pododdziałem Skórno-Wenerologicznym
– Opieki Paliatywnej
W badaniu lekarskim u pacjenta nie stwierdzono objawów klinicznych wskazujących na obecność wirusa. Dodatkowo od pacjenta pobrano materiał, który przesłano do laboratorium w celu przeprowadzenia dalszych testów.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

21 lutego, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *