Dlaczego powstało Centrum Usług Wspólnych i na czym polega jego działalność? O tym, a także o swoim doświadczeniu zawodowym mówiła w rozmowie z Pawłem Kmiecikiem dyrektor CUW – Patrycja Kowalska.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest wtorek 21 kwietnia, wschód słońca nastąpił o 05:37, zachód będzie miał miejsce o 19:45. Dzień potrwa 13 godzin i 58 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Radio Zawiercie rusza od poniedziałku 20 kwietnia z nową ramówką.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/nowa-ramowka-radia-zawiercie-sluchajcie-nas-codziennie-tylko-u-nas-najlepsza-muzyka-i-biezace-informacje-z-regionu-i-ze-swiata/

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia w komunikacie wydanym przed godziną 18:00 w poniedziałek 20 kwietnia liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce wzrosła do 9 593, a liczba osób zmarłych – do 380.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/5-nowych-zakazen-w-powiecie-zawiercianskim-18-w-woj-slaskim-polska-9593-380/

_

Szpital Powiatowy w Zawierciu poinformował na Facebooku o uruchomieniu, po kwarantannie, oddziału zakaźnego, a także o wstrzymaniu przyjęć na oddział chorób wewnętrznych.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/oddzial-zakazny-zawiercianskiego-szpitala-uruchomiony-po-kwarantannie-pacjenci-z-interny-trafia-do-czeladzi-i-myszkowa/

_

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu wydała komunikat o kolejnych zakażeniach koronawirusem w powiecie zawierciańskim.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/zawiercianski-sanepid-nowe-zakazenia-koronawirusem-10-osob-z-zawiercia-5-z-poreby-4-z-pilicy-2-z-kroczyc-i-jedna-z-zarnowca/

21 kwietnia, 2020

Written by:

5 Comments

 • Kicia Micia

  21/04/2020

  Niesamowite…centrum dobre na wszystko…i drogę sami wykonają zapewne bardzo fachowo, i sprzęt mają, może jeszcze pola obsieją i do szkół pójdą…nono…a pani jaka wykształcona…doświadczona choć młoda. A tyle zadań…a pracuje tylko “półtorej miesiąca”. Proponuję wysokie premie dla pracowników z zaoszczędzonych pieniędzy , szczególnie dla tych uczciwych.

 • Kicia Micia

  21/04/2020

  A co się dzieje że komentarze znikają?! A piszę przecież że to niesamowite: wszystkich fachowców mają zatrudnionych – drogi zbudują, może pola obsieją i do szkół pójdą…a wszystko to pod komendą młodej i doświadczonej osoby pracującej tylko “półtorej miesiąca”. Ci uczciwi pracownicy powinni dostać najwyższe premie. No bo przecież…

  • Mieszkaniec

   23/04/2020

   Najpierw trzeba było się dostać na to stanowisko zgodnie ze standardami. Niestety standardów nie ma w mieście i w powiecie. Zatrudnia się znajomych, kolesiów i rodziny nie mających żadnego doświadczenia. Niestety tak działa PIS. Wymyśla się nowa organizacje pracy tylko po to aby wcisnąć rodzinę.

 • marian gajda

  23/04/2020

  Pani Redaktorze jak można w tak poważnym Radiu jak jest Radio Zawiercie można nadawać takie nieodpowiedzialne wywiady. Osoba która zwie się dyr. opowiada takie banialuki że wstyd słuchać.Jak ktoś udzielając wywiadu może opowiadać że już zaoszczędził 70.0tys.bo zatrudnił insp. nadzoru – nie zlecając. W PZD był zatrudniany zawsze człowiek z uprawnieniami/budowlanymi i drogowymi 1 osoba/ i obsługiwał drogi i mosty i koszty jego utrzymania wynosiły 60.0tys. rocznie natomiast nic innego Pani mądrego nie przedstawiła .Uważam że jeżeli rozpoczyna się jakąś działalność to trzeba mieć schemat organizacyjny wraz z zakresami czynności oraz zakres prac prowadzonych przez Zakład. Ci ludzie nie mają zielonego pojęcia co należy do obowiązków zarządcy który ma 600 km dróg powiatowych i 100km dróg wojewódzkich. Proponuję poczytać w Zarządzeniach o drogach oraz umowach z Drogami Wojewódzkimi i dopiero tworzyć struktury nowej jednostki i udzielać wywiadu radiowego czy TV. Ja wiem ze teraz modne są takie wywiady w TVP, ale nie mogą być w Radiu Zawiercie. Podobna sytuacja jest ze Szkołami. Człowiek który pracuje przy utrzymaniu dróg na sprzęcie specjalistycznym ma wykonywać remonty w Szkołach to może być tylko wyobrażnia ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o zadaniach i obowiązkach poszczególnych Jednostek. Można było połączyć np. zamówienia publiczne czy zaopatrzenie materiałów. Burzyć burzy się szybko natomiast odbudowywać trzeba .Niech ci ludzie opamiętają się co robią.

 • niumien

  24/04/2020

  Kolejna instytucja do siedzenia na stołku i okradania budżetu państwa poprzez branie pensji przez biurokratyczną machinę, pieniędzy które mogły by się przydać na zupełnie co innego w tych ciężkich czasach.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *