Miesiąc temu zapadł wyrok w sprawie Rolanda G. – austriackiego prawnika, który spowodował wypadek w Zawierciu we wrześniu 2018 roku. W jego wyniku bardzo poważnie ucierpiała młoda zawiercianka Karolina Bebel. Mimo prawomocnego wyroku wciąż nie wpłynęły pieniądze z zadośćuczynienia. A miesięczne koszty rehabilitacji Karoliny to kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego tak ważne są ciągle trwające licytacje na Facebooku w grupie “OBUDŹ SIĘ – bazarek dla Karoli”. O tym mówiła Paulina Wawrzyniak, z grupy “Obudź się Karola/czekamy na Ciebie”. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

Dziś jest wtorek 25 lutego, wschód słońca nastąpił o 06:37, zachód będzie miał miejsce o 17:14. Dzień potrwa 10 godzin i 37 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

Do 10 marca potrwają konsultacje społeczne dotyczące planów powstania Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Z jego budową związane są plany utworzenia nowych linii kolejowych m.in. na terenie powiatu zawierciańskiego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/cpk-nowe-linie-kolejowe-byc-moze-przebiegna-m-in-przez-irzadze-kroczyce-lazy-ogrodzieniec-pilice-porebe-wlodowice-i-zawiercie-mapa/

Jednym z tematów omawianych podczas obrad poniedziałkowej Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miejskiej w Zawierciu była sytuacja i plany Rejonowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/podwyzka-ceny-wody-prezes-rpwik-moim-zdaniem-uzasadnienie-juz-dzisiaj-jest-do-zmiany-taryf-ale-to-jest-daleka-droga-i-procedura/

Szpital Powiatowy w Zawierciu podaje aktualne informacje dotyczące wdrożonej procedury profilaktycznej w związku z ryzykiem pojawienia się w Polsce koronawirusa.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/zawiercianski-szpital-nadal-nie-sa-znane-wyniki-badan-pacjent-nie-wykazuje-objawow-klinicznych-infekcji/

W nocy z niedzieli na poniedziałek w południowej Polsce bardzo silnie wiał wiatr. Tylko w powiecie zawierciańskim straż pożarna interweniowała ponad 20 razy.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/powiat/silny-wiatr-w-powiecie-zawiercianskim-ponad-20-interwencji-strazy-pozarnej-audio-zdjecia/

25 lutego, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *