19 listopada 2016 roku – ta data sprzed dokładnie trzech lat oznacza pierwszy dzień istnienia portalu zawiercianskie.pl. Dziś o jego początkach i ewolucji opowiedział Paweł Kmiecik, redaktor naczelny portalu i Radia Zawiercie. Rozmawiał Kamil Pietrzyk.

Posłuchajcie rozmowy:

Dziś jest wtorek 19 listopada, wschód słońca nastąpił o 07:00, zachód będzie miał miejsce o 15:53. Dzień potrwa dokładnie 8 godzin i 53 minuty.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

Pierwszy wpis na portalu zawiercianskie.pl ukazał się 19 listopada 2016 roku – “Zaproszenie do Klubu Gier Planszowych”. Przez 3 lata opublikowaliśmy 2 643 wpisy, które zgromadziły łącznie 3,5 mln odsłon.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/portal-zawiercianskie-pl-ma-3-lata/

Pochodzący z Australii uczestnik konkursu piosenki Eurowizja Junior, który odbędzie się w niedzielę 24 listopada w Gliwicach, Anthony Jordan ma przodków pochodzących z Zawiercia. Na środowy mecz Aluron Virtu CMC Zawiercie zaprosili go – również Australijczycy – trener Mark Lebedew i zawodnik Arash Dosanjh.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/australijski-uczestnik-eurowizji-junior-ma-zwiazki-z-zawierciem-australijczycy-z-aluron-virtu-cmc-zaprosili-go-na-srodowy-mecz/

Radni opozycji Sejmiku Województwa Śląskiego (głównie z Koalicji Obywatelskiej) złożyli w poniedziałek 18 listopada projekt uchwały w sprawie przyjęcia apelu dotyczącego ochrony zasobów naturalnych gmin powiatu zawierciańskiego poprzez sprzeciw wobec planów lokalizacji, budowy kopalni rud cynku i ołowiu oraz eksploatacji tych złóż na terenie Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Projekt nie został dodany do porządku obrad sejmiku, ponieważ przeciw jego dodaniu zagłosowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Dlaczego?

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/sejmik-wojewodztwa-slaskiego-nie-podejmie-uchwaly-przeciw-kopalni-nie-sa-to-nasze-kompetencje/

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *