Zawierciański szpital jest jedną z placówek w województwie śląskim wyznaczoną do leczenia pacjentów z koronawirusem. Od kilku dni większość oddziału zakaźnego jest jednak w kwarantannie, ponieważ koronawirusem zaraził się jeden z pracowników. Co to oznacza dla placówki? I czy w obecnej sytuacji odbędzie się planowany remont porodówki? Na te i inne pytania odpowiadał dyrektor szpitala Piotr Zachariasiewicz. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest poniedziałek 30 marca, wschód słońca nastąpił o 06:24, zachód będzie miał miejsce o 19:10. Dzień potrwa 12 godzin i 46 minut.

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

O godzinie 8:50 w poniedziałek 30 marca ministerstwo zdrowia wydało kolejny komunikat o liczbie zakażonych koronawirusem.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/1905-osob-z-koronawirusem-zmarla-83-letnia-kobieta-w-szpitalu-w-tychach/

Jak informowało ministerstwo zdrowia, w sobotę 28 marca o godzinie 20:30 w Polsce było 1638 zakażeń koronawirusem. Dziś, w niedzielę 29 marca, stan na godzinę 20:10 wynosi 1862.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/dwa-nowe-zakazenia-koronawirusem-w-powiecie-zawiercianskim-w-szpitalu-w-tychach-zmarl-72-letni-mieszkaniec-bestwiny-1862-zakazenia-w-polsce/

_

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Zawierciu wydała komunikat o liczbie osób poddanych kwarantannie i będących pod nadzorem epidemiologicznym.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/zawiercianski-sanepid-sytuacja-epidemiologiczna-w-powiecie-zawiercianskim-stan-na-niedziele-29-marca/

Jak poinformowało ministerstwo zdrowia w komunikacie z godziny 14:27 w niedzielę 29 marca w ciągu nieco ponad 5 godzin liczba osób z koronawirusem wzrosła o 54.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/koronawirus-zmarl-82-letni-mieszkaniec-gminy-sosnicowice-w-powiecie-gliwickim/

_

Written by:

1 Comment

  • Zbyszek

    30/03/2020

    Wątpię w te słowa, niekompetencja aż piszczy że strony tego Pana.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *