Zakończył się Europejski Tydzień Mobilności, w ramach którego we wszystkich krajach Unii Europejskiej prowadzona była akcja Road Safety Days. Od 16 do 22 września policjanci podejmowali działania, mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wszystkie działania policjantów ukierunkowane były na realizację założeń tzw. Wizji Zero, oznaczającej zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. Szerzej o akcji Road Safety Days mówi mł. asp. Marta Wnuk, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu:

_

Tylko 22 września policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego odnotowali 58 wykroczeń w ruchu drogowym, z czego 51 dotyczy przekroczenia prędkości. Mł. asp. Marta Wnuk apeluje, by zwracać uwagę na odpowiednią prędkość oraz bezpieczeństwo swoje i innych nie tylko na czas tego typu działań, ale także na co dzień:

W promowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym po raz kolejny włączyła się m.in. firma Screen Network S.A. poprzez emisję na ekranach LED rozmieszczonych m.in. przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i centrach handlowych spotu, którego hasłem przewodnim jest: Żyj i pozwól żyć innym.

MS
źródło: Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu

24 września, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *