Fachowo o koronawirusie. Czwartkowy Gość Dnia Radia Zawiercie, prof. dr hab. n. med. Tomasz J. Wąsik, Kierownik Katedry i Zakładu Mikrobiologii i Wirusologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach odpowiadał m.in. na pytania, czym różni się koronawirus od innych groźnych chorób, czy po zmniejszeniu liczby zachorowań i otwarciu granic oraz szkół nie grożą nam drugie Włochy, a także czy komary i kleszcze mogą przenosić koronawirusa? Pytał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest czwartek 2 kwietnia, wschód słońca nastąpił o 06:17, zachód będzie miał miejsce o 19:15. Dzień potrwa 12 godzin i 58 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Temat poważny, choć w lekkiej formie. Śląska policja opublikowała na swojej stronie internetowej cykl porad audio dotyczących koronawirusa nagranych w śląskiej gwarze.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/do-11-kwietnia-niy-bedzie-szlo-sie-byle-kaj-lazic-to-nie-zart-posluchajcie-rad-slaskiego-policjanta-wicemistrza-slaskiej-godki-audio/

Ministerstwo zdrowia poinformowało o godzinie 14:36 w środę 1 kwietnia o 73 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Żaden z nich nie dotyczy województwa śląskiego. Ministerstwo przekazało jednak tragiczną informację: zmarł 51-letni pacjent szpitala w Tychach.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/koronawirus-w-szpitalu-w-tychach-zmarl-51-letni-mieszkaniec-powiatu-myszkowskiego/

_

“Tatę Mariusza” można posłuchać w Radiu Zawiercie codziennie o 18:50. Bajki czytane przez Mariusza Rzepkę są emitowane w naszym radiu od stycznia 2020 r. We wtorek 31 marca gościł on w programie “Dzień Dobry TVN”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/tata-mariusz-w-dzien-dobry-tvn-czytane-przez-niego-bajki-emituje-radio-zawiercie-codziennie-o-1850/

Od dziś, czyli od środy 1 kwietnia, na antenie Radia Zawiercie będzie można posłuchać w każdy dzień roboczy wejść antenowych z udziałem naszego warszawskiego korespondenta. Będą one dotyczyły tego, jak zawierciankom i zawiercianom żyje się w Warszawie. Również od dziś otwarta będzie terenowa redakcja Mediów Zawierciańskich (portalu zawiercianskie.pl i Radia Zawiercie) w stolicy. Informacja ta jest oczywiście primaaprilisowym żartem.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/redakcja-mediow-zawiercianskich-otworzy-terenowa-redakcje-w-warszawie-od-kwietnia-codzienne-polaczenia-z-warszawskim/

_

2 kwietnia, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *