Codziennie na portalu Radia Zawiercie znajdziecie najważniejsze informacje z Zawiercia i powiatu zawierciańskiego.

Dziś z przyczyn zdrowotnych nie odbędzie się audycja “Miłość Offline” Pawła Jędruszka, nie będzie również Informacji z dróg powiatu zawierciańskiego o 17:10 i 18:10.

Wschód słońca: 07:36
Zachód słońca: 15:57

Imieniny obchodzą: Abel, Achacjusz, Achacy, Adelard, Argea, Argeus, Aspazja, Aspazjusz, Aspazy, Bazyla, Bazyli, Bazyliusz, Dobiemir, Grzegorz, Jakubina, Makary, Marcelin, Martynian, Narcyz, Stefania, Strzeżysław, Sylwester, Sylwestra, Telesfor, Telesfora i Teodor.

Kalendarium 2 stycznia (źródło: Wikipedia):
1921 – W Warszawie zakończył się I walny zjazd ZHP.
1929 – Rozpoczęła się działalność przewozowa PLL LOT na pięciu liniach krajowych oraz linii zagranicznej Katowice-Brno-Wiedeń.
1951 – Utworzono przedsiębiorstwo żeglugowe Polskie Linie Oceaniczne z siedzibą w Gdyni.
1957 – Sekretariat KC PZPR podjął decyzję o utworzeniu tygodnika „Polityka”.
1976 – Rozpoczął nadawanie Program IV Polskiego Radia.
1982 – Stan wojenny: rozwiązano stowarzyszenie aktorów ZASP.
2012 – Wystartował kanał telewizyjny TTV.

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację pochodzącej z Zawiercia Lenki Jałowiec, w styczniu dziewczynka będzie miała 5 lat. Lenka to skrajny wcześniak urodzony w 29 tygodniu ciąży, jej waga w momencie narodzin to 915 gramów. Dziewczynka cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dolegliwość może wyeliminować zabieg fibrotomii, którego koszt to około 12 tysięcy złotych. Zbiórka środków dla Lenki znajduje się na portalu www.siepomaga.pl/lenka-jalowiec

Ruszają dyżury radnych Rady Miejskiej w Zawierciu w kadencji 2018-2023. Zawierciański magistrat opublikował harmonogram dyżurów na 2019 rok – radni miejscy będą dyżurowali w każdy poniedziałek we wskazanych godzinach. Najbliższy dyżur odbędzie się 7 stycznia, w godzinach 15:00-16:00, dyżurować będzie radna Martyna Gajos. Przewodnicząca Rady Miejskiej swój pełni dyżur w pierwszą i trzecią środę miesiąca od godziny 7:50 do 8:50.

Urząd Miejski w Zawierciu rekrutuje. Na stronie internetowej zawierciańskiego magistratu pojawiły się cztery ogłoszenia o konkursach na następujące stanowiska: Główny specjalista ds. kontaktów z mediami w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu, Naczelnik Wydziału Gospodarczego, Referent w Wydziale Spraw Obywatelskich oraz Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zawierciu. Wszystkie nabory trwają do środy 2 stycznia włącznie. O przejściu do kolejnego etapu decyduje data wpływu oferty do urzędu.

Święto Trzech Króli, które obchodzone jest 6 stycznia, w 2019 roku wypada w niedzielę. Już po raz dziewiąty Orszak Trzech Króli wyruszy również z Zawiercia, początek o godzinie 11:20 spod Urzędu Miejskiego w Zawierciu w kierunku parafii Bożego Ciała przy ul. Kijowskiej 6. Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby chcące wystąpić w przygotowanych już strojach na spotkanie organizacyjne w czwartek 3 stycznia po Mszy św. wieczornej. Stroje powinny nawiązywać do dawnych epok, mogą to być np. stroje pasterzy, aniołów.

2 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *