Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie będzie Grzegorz Piłka, radny powiatowy i dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach, który zaprosi na IV Jurajski Festiwal Kolęd i Pastorałek.

Z przyczyn zdrowotnych dziś i jutro (czwartek i piątek, 3 oraz 4 stycznia) w paśmie “Popołudniowa SZA-lupa informacyjna” w Radiu Zawiercie nie będzie informacji z dróg powiatu.

Dziś jest czwartek, 3 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:36, zachód będzie o 15:58. Imieniny obchodzą: Anter, Arleta, Cyriak, Cyryn, Cyryna, Daniel, Danuta, Enoch, Genowefa, Gordiusz, Meliton, Piotr, Pryma, Prymus, Teogenes, Teona, Teonas, Włościsława i Zdzisława.

3 stycznia zdarzyło się m.in. (źródło: Wikipedia):
1965 – Założono zespół Czerwone Gitary.
1993 – Odbył się 1. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Oto skrót najważniejszych informacji:

W piątek 28 grudnia 2018 firma P4 Sp. z o.o. (operator sieci Play) złożyła w Starostwie Powiatowym w Zawierciu wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Blanowskiej w Zawierciu stacji bazowej telefonii komórkowej z instalacją elektroenergetyczną.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/play-chce-zbudowac-maszt-telekomunikacyjny-przy-ul-blanowskiej-zdjecia/

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację pochodzącej z Zawiercia Lenki Jałowiec, w styczniu dziewczynka będzie miała 5 lat. Lenka to skrajny wcześniak urodzony w 29 tygodniu ciąży. Dziewczynka cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dolegliwość może wyeliminować zabieg fibrotomii, którego koszt to około 12 tysięcy złotych.
Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/lenka-z-zawiercia-w-styczniu-bedzie-miala-5-lat-potrzebuje-12-tys-zl-na-zabieg-fibrotomii/

Ruszają dyżury radnych Rady Miejskiej w Zawierciu w kadencji 2018-2023. Zawierciański magistrat opublikował harmonogram dyżurów na 2019 rok – radni miejscy będą dyżurowali w każdy poniedziałek we wskazanych godzinach. Najbliższy dyżur odbędzie się 7 stycznia, w godzinach 15:00-16:00, dyżurować będzie radna Martyna Gajos.
Więcej informacji: http://www.zawiercie.bip.net.pl/?a=14690

Święto Trzech Króli, które obchodzone jest 6 stycznia, w 2019 roku wypada w niedzielę. Już po raz dziewiąty Orszak Trzech Króli wyruszy również z Zawiercia, początek o godzinie 11:20 spod Urzędu Miejskiego w Zawierciu w kierunku parafii Bożego Ciała przy ul. Kijowskiej 6.
Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/orszak-trzech-kroli-po-raz-dziewiaty-przejdzie-ulicami-zawiercia-plakat/

Trwa inwentaryzacja aktywów i pasywów Urzędu Miejskiego na dzień 31 grudnia 2018 roku. Zarządził ją Prezydent Miasta Zawiercie Łukasz Konarski w dniu 22 listopada. W ramach inwentaryzacji w terminie do 15 stycznia zostanie dokonana weryfikacja sald gruntów, wartości niematerialnych i prawnych, środków trwałych, rozrachunków z pracownikami, należności i zobowiązania, środków pieniężnych w kasie i druków ścisłego zarachowania, pożyczek i obligacji, środków pieniężnych na rachunkach bankowych oraz funduszy własnych i specjalnych.
Więcej informacji: http://www.zawiercie.bip.net.pl/?a=14764

3 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *