Dziś Gościem Dnia Radia Zawiercie był Józef Niedźwiecki, pedagog, teatrolog i wieloletni dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Heleny Malczewskiej w Zawierciu.

Posłuchajcie wywiadu:

_

Z przyczyn zdrowotnych dziś (piątek 4 stycznia) w paśmie “Popołudniowa SZA-lupa informacyjna” w Radiu Zawiercie nie będzie informacji z dróg powiatu o 17:10 i 18:10, a także zapowiedzi wydarzeń o 18:30.

Dziś jest czwartek, 3 stycznia, wschód słońca nastąpił o 07:43, zachód będzie o 15:50. Imieniny obchodzą: Aniela, Benedykta, Dafroza, Dobromir, Doroteusz, Elżbieta, Eugeniusz, Fereol, Grzegorz, Krystiana, Rygobert, Suligost i Tytus.

4 stycznia zdarzyło się m.in. (źródło: Wikipedia):
1920 – Założono klub piłkarski Polonia Bytom.
1969 – W klinice w Łodzi prof. Jan Moll podjął pierwszą w Polsce, nieudaną próbę przeszczepienia serca.
1979 – Zamknięto dla ruchu samochodowego krakowski Rynek Główny.
1970: Grupa The Beatles (bez Johna Lennona) nagrała ostatnią piosenkę do swego ostatniego albumu Let It Be.

Oto skrót najważniejszych informacji:

W piątek 28 grudnia 2018 firma P4 Sp. z o.o. (operator sieci Play) złożyła w Starostwie Powiatowym w Zawierciu wniosek o pozwolenie na budowę przy ul. Blanowskiej w Zawierciu stacji bazowej telefonii komórkowej z instalacją elektroenergetyczną.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/play-chce-zbudowac-maszt-telekomunikacyjny-przy-ul-blanowskiej-zdjecia/

Trwa zbiórka pieniędzy na rehabilitację pochodzącej z Zawiercia Lenki Jałowiec, w styczniu dziewczynka będzie miała 5 lat. Lenka to skrajny wcześniak urodzony w 29 tygodniu ciąży. Dziewczynka cierpi na wzmożone napięcie mięśniowe, które uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dolegliwość może wyeliminować zabieg fibrotomii, którego koszt to około 12 tysięcy złotych.
Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/lenka-z-zawiercia-w-styczniu-bedzie-miala-5-lat-potrzebuje-12-tys-zl-na-zabieg-fibrotomii/

Policjanci z Łaz zatrzymali 32-letniego mężczyznę, który w noc sylwestrową zaatakował osoby odpalające petardy. Uderzył młodą kobietę i jej kolegę. Pozostałym uczestnikom groził trzymaną w ręku siekierą. Wczoraj usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Teraz grozi mu 2-letni pobyt w więzieniu.

Więcej informacji: http://zawiercie.slaska.policja.gov.pl/k30/informacje/wiadomosci/250573,Z-siekiera-na-odpalajacych-petardy.html

Zdjęcie: Paweł Machelski / MOK “Centrum” Zawiercie

4 stycznia, 2019

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *