W niedzielę 21 marca odbędzie się mecz pomiędzy Aluronem CMC Warta Zawiercie a Jastrzębskim Węglem. Mecz rozpocznie się o godz. 20:30 i rozegrany zostanie w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu-Zdroju.

W ostatnim meczu Jurajscy Rycerze w ramach półfinałów Pucharu Polski zmierzyli się z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, z którą przegrali 3:2. Igor Kolaković, trener Aluronu CMC Warta Zawiercie, skomentował to spotkanie w następujący sposób:

Najważniejszy moment był na początku piątego seta, gdzie ZAKSA pokazała swoją jakość. Nie dali nam szansy na zagranie na poziomie z poprzedniej partii. Nie można jednak powiedzieć, że graliśmy jak sieroty. Szczególnie dobrze weszliśmy w to spotkanie. Dobrze rozpoczęliśmy także drugiego seta i jestem przekonany, że przegraliśmy go głównie przez błędy w kontrataku. Pomyliliśmy się 5 razy, to za dużo jak na mecz na takim poziomie. Nie chcę wyjść w tym wywiadzie na negatywnie nastawionego, chcę po prostu powiedzieć, że przegapiliśmy jakąś szansę. Graliśmy dobrze, ale mamy jeszcze przestrzeń do rozwoju i poprawy. Jestem szczęśliwy, bo zawodnicy z ławki rezerwowych dołożyli swoją cegiełkę. W czwartym secie, gdy dałem szansę Pawłowi Halabie i Marcinowi Kani, to zmieniło obraz gry, dało nam to jakość i energię, które pozwoliły nam doprowadzić do tie-breaka. Teraz czuję miks uczuć. Jestem naprawdę smutny, że musimy już jechać do domu. Jestem także bardzo dumny, że potrafimy grać mecze takie jak ten z ZAKSĄ. Nie kończymy naszej historii i teraz musimy się skupić na fazie play-off. Musimy zostawić to spotkanie za sobą, bo wracamy z niczym mimo dobrej gry. Nasi fani również mogą być dumni, chociaż może nie są szczęśliwi, bo przegraliśmy. Ale naprawdę mogą być dumni, bo walczyliśmy i nasza postawa była dobra. Przed nami teraz najważniejsza część sezonu, czyli mecze przeciwko Jastrzębskiemu Węglowi – podsumowuje Igor Kolaković, trener Aluronu CMC Warta Zawiercie.

Paweł Halaba, przyjmujący klubu, dodaje:

Na pewno z kibicami byłoby 100 razy lepiej, ale wrażenia są pozytywne. Myślę, że pokazaliśmy dobrą siatkówkę. Trochę zabrakło, a ZAKSA nie wybacza błędów. Pozytywnie patrzymy na fazę play-off i teraz przygotowujemy się już pod Jastrzębie.

Transmisja na żywo ze spotkania Jurajskich Rycerzy z Jastrzębskim Węglem odbędzie się na antenie Radia Zawiercie (odtwarzacz na dole strony). Początek studia przedmeczowego o godzinie 20.00. Komentatorem będzie Marcin Górski.

MS
redakcja@zawiercianskie.pl
Źródło wypowiedzi: Aluron CMC Warta Zawiercie

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *