Radio Zawiercie to miejsce debaty publicznej dla włodarzy gmin, radnych, dyrektorów, kierowników i prezesów ze wszystkich stron samorządowej i politycznej mapy naszego miasta i powiatu. Dziś wywiad jako ad vocem do wywiadu sprzed kilku dni ze starostą zawierciańskim Gabrielem Dorsem. Rozmawiał Paweł Kmiecik.

Posłuchajcie wywiadu:

_

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Trwają konsultacje w sprawie RDF w Zawierciu. Nie będzie ich na platformie internetowej “Konsultacje Społeczne w Gminie Zawiercie”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/trwaja-konsultacje-w-sprawie-rdf-w-zawierciu-nie-bedzie-ich-na-platformie-internetowej-konsultacje-spoleczne-w-gminie-zawiercie/

_

Nie będzie podpisania umowy pomiędzy schroniskiem a PUK-iem? “Jak się chce, to się znajdzie sposób. Jak się nie chce, to się znajdzie powód”.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/nie-bedzie-podpisania-umowy-miedzy-schroniskiem-puk-jak-sie-chce-to-sie-znajdzie-sposob-jak-sie-nie-chce-to-sie-znajdzie-powod/

_

Zacznijmy od początku. W demokracjach zachodnich mamy tzw. trójpodział władzy. Polega on na istnieniu władzy ustawodawczej, wykonawczej i sądowniczej. Władza ustawodawcza ustala prawo, wykonawcza je realizuje, a sądownicza stoi na jego straży.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/po-zawierciansku-radni-co-z-wami-felieton/

_

PK
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

9 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *