O powstanie akcji #MuremZaSchroniskiemwZawierciu, przebieg spotkania m.in. z prezydentem Zawiercia dotyczącego problematycznego sąsiedztwa schroniska z wysypiskiem śmierci, funkcjonowanie schroniska oraz o to kim jest Kondzio pytał Paweł Kmiecik Rafała Żmudę – właściciela Schroniska dla Zwierząt w Zawierciu. 

Posłuchajcie wywiadu:

_

Dziś jest czwartek 14 maja, wschód słońca nastąpił o 04:56, zachód będzie miał miejsce o 20:21. Dzień potrwa 15 godzin 25 minut.

_

SKRÓT INFORMACJI Z PORTALU ZAWIERCIANSKIE.PL

_

Niespełna pół roku temu podpisano umowę na zaprojektowanie i wybudowanie pierwszego odcinka obwodnicy Poręby i Zawiercia (od Siewierza do Kromołowa). Zapytaliśmy Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad o postępach inwestycji.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/w-grudniu-podpisano-umowe-na-projekt-oraz-budowe-obwodnicy-poreby-i-zawiercia-na-jakim-etapie-jest-inwestycja-zapytalismy-gddkia/

Wojewódzki sanepid w komunikacie z godziny 17:30 poinformował o zgonie mieszkańca powiatu zawierciańskiego z powodu koronawirusa. Z kolei zawierciański sanepid podał, że osoba zmarła na COVID-19 to mieszkaniec gminy Kroczyce.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/koronawirus-w-szpitalu-w-zawierciu-zmarl-52-letni-mieszkaniec-gminy-kroczyce/

_

Słowo daję, że miałem zamiar poświęcić ten felieton innemu tematowi. Minione dni pozwoliły nam jednak nieco zapomnieć o koronawirusie. Przynajmniej część z nas może ponownie prowadzić zażarte dyskusje w domu i w Internecie o sprawach lokalnych, a nie tylko o COVID-19. Zabrzmiało to jakoś pejoratywnie… ale to chyba dobrze, że nasze umysły odpoczną od wirusa w koronie?

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/aktualnosci/po-zawierciansku-marszalkowska-ale-jaka-felieton/

_

W środę 13 maja odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, ministra zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego i ministra edukacji Dariusza Piontkowskiego.

Więcej informacji: http://zawiercianskie.pl/koronawirus-informacje-z-powiatu-zawiercianskiego/premier-od-poniedzialku-18-maja-otwarcie-zakladow-fryzjerskich-kosmetycznych-lokali-gastronomicznych-wiecej-osob-w-autobusach-i-obiektach-sportowych-od-niedzieli-17-maja-wieksze-limity-ludzi-w-ko/

_

Written by:

2 Comments

  • ?

    15/05/2020

    Hostel wygląda jak Krzysztof Antkowiak

  • ?

    15/05/2020

    GOSTEK nie hostel?

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *