W Szkole Podstawowej nr 5 im. Adama Mickiewicza w Zawierciu powstała pracownia Integracji Sensorycznej (SI) z elementami Sali Doświadczania Świata. Jej celem jest pomoc w rozwoju tzw. integracji sensorycznej u dzieci.

Sala powstała przede wszystkim z myślą o dzieciach z orzeczeniem z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej. Dyrektor szkoły, Dariusz Misiak podkreśla, że jej utworzenie wynikało zarówno z potrzeb dzieci, jak i próśb ich rodziców:

_

Zajęcia prowadzone w sali polegają na ukierunkowanej formie naukowej zabawy przy wykorzystaniu szerokiego wachlarza aktywności i ćwiczeń, które mają wywołać konkretne reakcje sensoryczne. Dyrektor Dariusz Misiak opisuje szczegółowo wyposażenie sali:

_

Prace nad salą, w tym montaż urządzeń i remont sali, trwały przez całe wakacje, w związku z czym została ona udostępniona już na początku roku szkolnego, tj. 1 września. Zgodnie ze słowami dyrektora, sala uzyskała na tyle duży rozgłos, że również rodzice z innych szkół chcą zapisywać swoje dzieci na zajęcia, które są w niej prowadzone.

MS

2 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *