W najbliższą niedzielę 26 lipca w Radiu Zawiercie będzie można posłuchać transmisji meczów Aluron CMC Zawiercie rozegranych w ramach PreZero Grand Prix – turnieju organizowanego przez Polską Ligę Siatkówki.

Transmisje w Radiu Zawiercie rozpoczną się o godzinie 10:50 (mecz z MKS-em Będzin), o 13:50 (z Jastrzębskim Węglem) oraz o 15:20 (ze Stalą Nysa) od krótkiego wprowadzenia. Rozpoczęcie samych meczów zaplanowano na 11:00, 14:00 i 15:30. Komentował rozgrywki będzie Marcin Górski.

Już 26 lipca w Krakowie odbędzie się turniej eliminacyjny grupy D PreZero Grand Prix. Rywalizacja w ramach Letniej Ligi będzie toczyła się na boiskach Wandy przy Bulwarowej 39 – czytamy na stronie internetowej Aluron CMC Zawiercie.

Jak informuje klub zasady rozgrywek piłki siatkowej na piasku są nieco inne niż w hali sportowej.

Rywalizacja w Letniej Lidze będzie odbywała się na piasku, ale na zasadach zbliżonych do siatkówki halowej. Połowy boiska będą miały wymiary 9×9 m, a sety, poza tie‑breakiem, będą rozgrywane do 25 punktów. Drużyny będą mogły składać się maksymalnie z 8 graczy, przy czym na placu gry będzie przebywać jednocześnie czterech, bez podziału na pierwszą i drugą linię (atakować i blokować będzie mógł każdy z nich). Zwycięzcą meczu będzie drużyna, która jako pierwsza wygra dwa sety – informuje klub.

PK
redakcja@zawiercianskie.pl

Written by:

1 Comment

  • Krystyna

    27/07/2020

    Powodzenia dla wszystkich sportowców.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *