Sprawa pumy Nubii wciąż jest w toku. Zawierciańska policja szuka teraz osób, które podczas warsztatów ze zwierzęciem mogły poczuć się zagrożone.

Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu opublikowała na swojej stronie internetowej komunikat, zgodnie z którym poszukuje osób, które podczas warsztatów lub publicznych prezentacji z udziałem pumy Nubii poczuły się zagrożone. Treść komunikatu przybliża oficer prasowy, mł. asp. Marta Wnuk:

_

W sprawie zabrał głos były właściciel pumy, Kamil Stanek, według którego podczas warsztatów nikt nie odniósł uszczerbku na zdrowiu. Stwierdza on również, że policja wysuwa wobec niego bezpodstawne zarzuty:

_

Kwestia pumy nie schodzi także z ust mieszkańców. Zapytaliśmy ich, czy ich zdaniem warsztaty z pumą były czymś w pełni bezpiecznym:

_

Sprawa pumy Nubii zaczęła się w lipcu tego roku, kiedy to przez kilka dni policja, GOPR, a nawet oddziały antyterrorystów poszukiwały zwierzęcia i jego właściciela. Po wizycie pracowników poznańskiego Zoo, którzy chcieli zabrać pumę, właściciel uciekł z nią do lasu. Po trwających dwa dni poszukiwaniach sam zgłosił się na policję w Zawierciu. Decyzją sądu Nubia przebywa do dziś w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym. Od września właściciel odwiedza zwierzę jako jego gość.

MS

5 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *