Od początku marca na antenie internetowego Radia Zawiercie można posłuchać utworów zawierciańskiego barda Zbigniewa Duraja zarejestrowanych na płycie “Jurczar”.

Zbigniew Duraj to zawierciański pieśniarz, który wykonuje utwory komponowane głównie do swoich słów, choć zdarza mu się sięgać także do cudzych (w tym autorów związanych z Zawierciem jak Bogdan Dworak czy z regionem Zagłębia Dąbrowskiego – np. Jerzy hrabia Przeździecki). Zbigniew Duraj oprócz tworzenia, nagrywania i występowania próbuje swoich sił w ogólnopolskich konkursach i przeglądach – doszedł do finału 28. Turnieju Poezji Śpiewanej w ramach 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w 2019 roku.

Na płycie “Jurczar” znajdują się następujące utwory: “Jurczar”, “Cynkowy dół”, “Temu, który wczoraj chciał mnie zabić”, “Krótko o miłości”, “Błękitny Harley”, “Zawiercie, czas wracać”, “Pozwól ciszy trwać”, “Antydepresant, para”, “Go kochaj”, “Janioł”, “Ślepy los”.

Kilka utworów z płyty “Jurczar” można było premierowo usłyszeć podczas audycji Moniki Gajek-Jędros “Zawika, czyli zawirowania kulturalne, albo Zawiercie i kultura” we wtorek 3 marca.

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *