Zupa grzybowa najczęściej kojarzy się z zimową aurą, wieczerzą wigilijną i oczywiście grzybami… Ale nie tylko! Taką wdzięczną i smakowitą nazwę ma także pochodzący z Ostrołęki zespół muzyczny Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa. Playlista Radia Zawiercie wkrótce zostanie wzbogacona o trzy nowe utwory tego zespołu: “Minęło lat dwadzieścia”, “Czekamy”, “Jeszcze nie czas”. Premiera utworów w Radiu Zawiercie (odtwarzacz na dole strony) już w najbliższy piątek 11 grudnia o godz. 12:00. 

Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa to polski zespół wykonujący muzykę autorską. Grupa została utworzona w Ostrołęce w 2014 roku z inicjatywy Piotra Grzyba. Pierwszy skład zespołu tworzyli: gitarzysta i wokalista – Piotr Grzyb, basista – Przemysław Zera, basista – Arek Kuśmierczyk, instrumenty perkusyjne – Radosław Szewczyk, akordeon i fortepian – Jakub Rutka oraz gitarzysta i wokalista – Adam Wołosz, teksty – Kazimierz Dłuski.

Zespół dotąd wydał dwie płyty:

– Płyta „Namiętności” ukazała się 15 lutego 2018 roku. Tekst piosenki „Za rękę” napisała Maria Dłuska a pozostałych piosenek Kazimierz Dłuski, muzykę skomponował Piotr Grzyb. Znalazło się na niej 11 utworów “Zaproszenie”, “Za rękę”, “Weekendowa miłość”, “W objęciach reklam”, “Taka historia”, “Smak życia”, “Po co mi to”, “Młodość”, “Czułe słówka”, “Czekamy”, “Co za pech”.

– Płyta “Minęło lat dwadzieścia” ukazała się 1 kwietnia 2020 roku. Znalazło się na niej 10 piosenek. Muzykę do nich skomponował Piotr Grzyb, a teksty napisało sześciu poetów w tym aktor Leszek Zduń.

Kim jest Piotr Grzyb?

Jako dziesięciolatek skakał z tekturową gitarą po łóżku. Wtedy już marzył o występowaniu na scenie. Mając 17 lat założył pierwszy zespół, z którym grywał w czeluściach piwnicy swojego domu, a później na festynach, w szkołach i imprezach miejskich.

W 2009 roku wraz z kolegami Piotr Grzyb stworzył zespół Ergo, z którym wydał dwie płyty CD i trzy winylowe. Płyty można było kupić w sieci sklepów Empik i Media Markt. Zespół Ergo był również gościem Marka Sierockiego w Teleexpresie.

W 2014 roku wokalista otrzymał propozycję wystąpienia na koncercie cyklicznym w Ostrołęce „Pod wierzbami”. Wtedy zawiązał się zespół Zupa Grzybowa, który wykonał piosenki bardów.

_

MM
redakcja@zawiercianskie.pl
redakcja@radiozawiercie.pl

Zdjęcie:  Facebook Piotr Grzyb & Zupa Grzybowa

 

9 grudnia, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *