W ciągu ostatnich lat coraz częściej słyszy się o sytuacjach, polegających na dokonywaniu różnego rodzaju oszustw poprzez wyłudzanie danych osobowych. Jest to szczególnie powszechne w dobie rozwoju technologii i postępującej cyfryzacji. Tym istotniejsza jest więc znajomość profilaktyki przeciwko takich działaniom. Czym jest zatem wyłudzanie danych osobowych i jak te dane chronić?

Wyłudzanie danych osobowych podlega pod kategorię oszustwa. Mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu przypomina, czym właściwie jest oszustwo:

_

Współcześnie jesteśmy bardziej podatni na wyłudzanie danych osobowych z powodu aktywności w internecie. Mł. asp. Marta Wnuk mówi o zagrożeniach, jakie czyhają na nas w sieci:

_

Niestety, w wielu przypadkach oszustwo w postaci wyłudzania danych osobowych wykrywamy za późno. Mł. asp. Marta Wnuk wyjaśnia, co możemy wówczas zrobić:

_

Dane osobowe to bardzo wrażliwy i niezwykle istotny aspekt naszej tożsamości. Ich ochrona jest zatem czymś szczególnie ważnym – jeżeli nie będziemy mieć na uwadze ich poufności, będziemy musieli liczyć się z nieprzyjemnymi dla nas skutkami. Z tego powodu należy przestrzegać pewnych zasad, dzięki którym możemy ją zachować, a w efekcie – poprawić nasze własne bezpieczeństwo.

MS
Fot.: pixabay.com

28 września, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *