W piękny wtorkowy wieczór mieliśmy przyjemność gościć na naszej antenie radiowej zespół Waterside😎 Gorąco zapraszamy do posłuchania audycji📻

Realizował: DJ Lele

Waterside – zespół powstał w kwietniu 2017r. w Białymstoku. Tworzy swoje utwory w swojej aranżacji i ze swoimi tekstami w klimatach około rockowych, bowiem ich muzyka to typowy pop rock z cięższymi jej odmianami oraz elementami bluesa a nawet gotyckiego rocka. Autorem muzyki i tekstów są członkowie zespołu a w chwili obecnej największy w to wkład ma Daria Ostapczuk – wokalistka i gitarzystka, osobiście chwalona przez samego Marka Piekarczyka !

Zespół zagrał kilkadziesiąt koncertów klubowych i plenerowych w północno-wschodniej Polsce, między innymi był półfinalistą Rockowań 2017 i 2019, brał udział w Blues-Rock Festiwalu w Siemiatyczach i Łomży, gdzie otrzymał wyróżnienie, supportował między innymi CLEO, współdzielił scenę z Oddziałem Zamkniętym, Luxtorpedą czy Proletaryatem. W grudniu 2018 światło dzienne ujrzała płyta live a tytułowy utwór “Nothing to lose” utrzymywał się prawie dwa lata na czołowych miejscach Listy Przebojów Kultowej Akadery, białostockiego radia, niejednokrotnie ją wygrywając. W listopadzie 2019 powstał pierwszy teledysk do pierwszego studyjnego singla „Wiesz już wszystko” a utwór na początku 2020 roku trafił na Listę Przebojów warszawskiego radia Aktywnego oraz wrocławskiego Radia Orbit, gdzie pobił wszelkie rekordy zajmowanych pierwszych miejsc w 10- letniej jej historii ! W październiku 2020 zespół nagrał drugi teledysk do utworu „Wyjście” a utwór trafił na Listę Przebojów ponownie Radia Aktywnego, zajmując czołowe miejsca. Również w październiku 2020 zespół wszedł do studia, by dokończyć nagrywanie pierwszego studyjnego albumu (E)motions, którego premiera poprzedzona singlem „Sick of it” miała miejsce 30 marca tego roku.

W zeszłym roku zespół zdobył pierwsze miejsce w województwie podlaskim w kategorii Talent Wokalno – Muzyczny Zespoły w organizowanej przez Polska Press Sp. z o. o., wydawcę Kuriera Porannego i Gazety Współczesnej, ogólnopolskiej akcji „Pokaż Talent” i reprezentował w tej kategorii.

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *