Prokuratura Rejonowa w Zawierciu prowadzi śledztwo w sprawie pożaru beczek z chemikaliami, znajdującymi się przy ul. Leśnej w Zawierciu. W ubiegłą sobotę 10 października doszło do podpalenia czterech z nich.

Beczki z odpadami nie po raz pierwszy stanowią problem. We wrześniu na składowisko zwrócili uwagę mieszkańcy, skutkiem czego na terenie przy ulicy Leśnej w Zawierciu pojawili się przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach oraz władz miasta. Jak wykazała kontrola WIOŚ, w zrujnowanych magazynach po byłej Fabryce Opakowań Blaszanych w Zawierciu znajduje się łącznie aż 40 000 litrów niebezpiecznych substancji.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Zawierciu, która teraz zajmuje się również sprawą podpalenia beczek. O szczegółach śledztwa mówi prokurator Tomasz Ozimek, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie:

_

Przypomnijmy, że niedawno do podobnej sytuacji doszło w Sosnowcu, gdzie z powodu podpalenia niezabezpieczonych odpadów wybuchł ogromny pożar, który wyrządził wiele szkód. W obu przypadkach jednak pożary udało się ugasić, zanim chemikalia rozprzestrzeniły się na większy obszar. O szczegółach obecnego śledztwa będziemy na bieżąco informować.

MS

15 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *