Noszenie maseczek to jedno z najważniejszych i najbardziej uniwersalnych obostrzeń – stało się ono swego rodzaju symbolem pandemii COVID-19. Powszechnie mówi się, że ogranicza ono rozprzestrzenianie się koronawirusa, jednak wielu uważa, że w rzeczywistości maseczki jedynie sprzyjają rozwojowi innych chorób, wynikających z częściowo zasłoniętych dróg oddechowych. Co na ten temat sądzą mieszkańcy Zawiercia?

Zapytaliśmy, czy ich zdaniem noszenie maseczek ma sens. Okazuje się, że większość z nich patrzy na sprawę dwojako – dostrzega zalety i wady przestrzegania tego obostrzenia:

_

Przypomnijmy, że w Polsce obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką lub częścią garderoby wprowadzono w Polsce 16 kwietnia. Ze względu na spadek liczby zakażeń koronawirusem został on częściowo zniesiony 30 maja – maseczek nie trzeba było nosić w przestrzeniach otwartych i pomieszczeniach umożliwiających zachowanie zasady dystansu. W związku z ponownym wzrostem liczby zachorowań przywrócono go jednak 10 października i ważny jest po dzień dzisiejszy.

MS

2 listopada, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *