1 listopada, znany także jako Uroczystość Wszystkich Świętych, będzie w tym roku nieco odmienny niż w ubiegłych latach. Pandemia koronawirusa sprawia, że ludzi dręczą wątpliwości co do wybrania się na cmentarze, a także zadają pytanie, czy rząd nie zamknie ich w tym dniu całkowicie.

Postanowiliśmy zapytać mieszkańców Zawiercia, czy wybierają się na cmentarze 1 listopada. Okazuje się, że w głównej mierze wolą uniknąć zatłoczenia ich w tym roku i pojechać na nie w inny dzień:

_

Ostrożności nigdy za wiele. Mł. asp. Marta Wnuk z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu mówi o środkach ostrożności, jakie powinniśmy zachowywać podczas tegorocznej Uroczystości Wszystkich Świętych zarówno w związku z koronawirusem, jak i po prostu dla własnego bezpieczeństwa:

_

W związku z 1 listopada warto pamiętać, że, wzorem lat ubiegłych, zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy Cmentarnej w Zawierciu. W dniach od 30 października do 2 listopada stanie się ona ulicą jednokierunkową. Do cmentarza będzie można dojechać wyłącznie ulicą Cmentarną, natomiast wyjazd zaplanowano ulicami Smutną i Daszyńskiego. Wjazd na ulicę Smutną z ulicy Paderewskiego będzie niemożliwy. Do cmentarza nie dojedziemy również ulicą Daszyńskiego. Ponadto okresowe utrudnienia mogą wystąpić na drodze krajowej nr 78 w rejonie skrzyżowania z ulicą Cmentarną w Zawierciu oraz w Porębie i Kromołowie, w pobliżu przejść dla pieszych przy cmentarzach.

MS

30 października, 2020

Written by:

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *